STUDIO KERAMIKA
Kunštát

O nás

Keramika s příběhem 

Akademický sochař a keramik Jiří Kemr přišel v 60. letech minulého století s myšlenkou vyrábět v Kunštátě užitkovou, bílo-režnou keramiku. Tradice hrnčířského řemesla je na Kunštátsku starší více než 400 let. Dodnes je v Kunštátě a okolí keramických dílen více, než jinde na tak malém území.
V naší dílně jsme vytrvali a nepodlehli pomíjivým výstřelkům na keramickém trhu a stále vyrábíme dnes již tradiční kunštátskou keramiku. Ta naše je známá kombinací režného střepu a bílé glazury. Povrchem prokvétají charakteristické černé tečky. Je to užitková kamenina, dvakrát pálená, s glazurou pak na teplotu vyšší než 1 200 ºC. Veškeré výrobky vycházejí ze šikovných rukou uměleckých keramiček.
Dílnu vedl od založení firmy v roce 1994 až do roku 2016 mistr uměleckého řemesla, keramik Vlastimil Vlasák. Ve šlépějích svého mistra ve výrobě dál pokračuje Irena Rampulová.

Adventní svícen

STUDIO KERAMIKAKunštát Svícen nazýváme adventní, vyrábíme ho pro Vás celý rok a lze ho také celoročně používat.Z podzimního si již brzy budete aranžovat svícen opravdu adventní.

číst více

Hrnčířský jarmark v Kunštátě

STUDIO KERAMIKAKunštát Hrnčířský jarmark v Kunštátě 2020 se konal sice v omezené podobě a nutnými omezeními v panské zahradě pod zámkem, ale bylo to úspěšné setkání prodejců a milovníků keramiky po dlouhé době. Krásný sluneční den se spoustou milých setkání. Děkujeme...

číst více

Hrnčířské trhy v Berouně

STUDIO KERAMIKAKunštát Hrnčířské trhy v Berouně -  tradičně druhý víkend v září s keramikou. Děkujeme všem za přízeň a budeme se těšit opět na jaře na setkání!  

číst více

Keramika s příběhem

STUDIO KERAMIKA s.r.o.
Františka Halase 341
679 72 KUNŠTÁT
Tel./Fax: 516 462 162
i.ra@seznam.cz

Irena Rampulová
Mobil: 603 524 487

Ing. Václav Rampula
Mobil: 608 968 423

Vytvořilo grafické studio: KOUDELKA DESIGN
© 2019 STUDIO KERAMIKA s.r.o. All Rights Reserved.