STUDIO KERAMIKA
Kunštát

Výroba

Pojďte, zveme Vás na exkurzi!

Právě jsme v točírně. Z keramické hlíny typické pro naši dílnu se zde na hrnčířském kruhu vytáčí vše, co náš sortiment nabízí. Kruhy jsou elektrické, ale nářadí již po staletí tradiční – misky na vodu, zvané kalníky, nožík, dřevěné tvarovací čepele, kulmík, houbičky. Strunou se hotový výrobek odřízne od talíře kruhu. Na dřevěných deskách se nechá volně sušit – zavadnout. Na dalším kruhu již dostávají výrobky svůj konečný tvar. Uhlazuje se povrch, případně vyrývá škrabaný dekor. Ještě na dno výrobku vyrazit značku – sovičku – a je hotovo. Pokud má být na výrobku např. ucho, hubička či jiná lepená část, je na to právě čas.

Podívejte se – JAK SE TOČÍ KRÁSA? 

Následuje důkladné sušení a první výpal v elektrické peci, po kterém je zboží ještě křehké, propouští vodu a střep je nasákavý. Toho využijeme při glazování. Glazura připomíná tekutou smetanu, do střepu se rychle vsákne. Naglazované zboží narovnáme do pece pečlivě na patra. Výrobky se nesmí vzájemně dotýkat, vše by se spolu slepilo. Při výpalu se totiž glazura stává žhavou hmotou, která se chlazením mění v pevný, krásně lesklý povrch keramického výrobku.
Prošli jsme dílnou a jsme ve skladu hotových výrobků. Nyní si již  dokážete představit, kolikrát se hrneček musí vzít do ruky, než se ocitne na poličce nebo na vašem stole s vonící kávou.

Naše keramika je určena k všestrannému dennímu použití.
Prohlašujeme, že je nezávadná ve styku s potravinami. Může se použít do mikrovlnné trouby a myčky nádobí.

Akademický sochař a keramik Jiří Kemr byl známý svým vztahem k přírodě. Motivy ptáků a soviček často promítal do svých výrobků. Navazujeme na tvorbu tohoto výtvarníka, proto jsme si za značku firmy symbolicky zvolili sovu.
Věříme, že si ji zapamatujete stejně, jako naši keramiku, kterou vyrábíme pro vás!
Těšíme se na Vás u nás, v Kunštátě.

KERAMIKA PŘÍMO PRO VÁS

V současné době je naše produkce především zakázková, podle vašich objednávek. Zboží pro volný prodej připravujeme vždy na Hrnčířský jarmark v Kunštátě.

číst více

PRODEJ PECÍ A VYBAVENÍ DÍLEN

  Nabídky a kalkulace připravíme vždy po konzultaci se zákazníkem na základě požadavků, přání a možností.Mnohaleté zkušenosti s keramickou výrobou a servisem keramických pecí zaručují z naší strany vaši spokojenost. Podrobné informace o prodeji pecí najdete...

číst více

Keramika s příběhem

STUDIO KERAMIKA s.r.o.
Františka Halase 341
679 72 KUNŠTÁT
Tel./Fax: 516 462 162
i.ra@seznam.cz
IČO: 60716568
DIČ: CZ60716568

Irena Rampulová
Mobil: 603 524 487

Ing. Václav Rampula
Mobil: 608 968 423

Vytvořilo grafické studio: KOUDELKA DESIGN
© 2019 STUDIO KERAMIKA s.r.o. All Rights Reserved.